بلاگ

معرفی مواد شیمیایی

مواد شیمیایی

مواد شیمیایی را می توان در هر چیزی امروزه استفاده کرد. تقریبا تمام آن چیزی که اطراف شماست و حتی در مواد خراکی نیز وجود دارند و بیشتر از آن چیزی که فکرش را بکنید در زندگی امروزی ما عجین شده اند.

صنایع مختلف برای تولید محصولات خود به مواد شیمیایی نیاز دارند. از ترکیبات عناصر متفاوت ، مواد شیمیایی به دست می آید. انواع مختلفی از آن وجود دارد که می توان آن ها را نام برد و به شرح ذیل می باشد: صنعتی، خوراکی و آزمایشگاهی. در هر نوع آن ترکیبات متفاوتی وجود دارد، به عنوان مثال در مواد شیمیایی خوراکی موادی است که برای مصرف انسان استفاده می شود.

مواد شیمیایی صنعتی چیست؟

در خیلی از صنایع برای تولید محصولات خود از نوع صنعتی استفاده می کنند، این صنایع عبارت هستند از: صنایع تولید رنگ و رزین، صنایع آرایشی و بهداشتی و صنایع پتروشیمی، نفت و گاز.

نوع صنعتی را می توان به ۲ قسمت تقسیم کرد: آلی و معدنی. در زمان گذشته مواد شیمیایی آلی را از طبیعت می گرفتند، ولی امروزه با پیشرفت تکنولوژی در آزمایشگاه ها و به روش صنعتی تولید می کنند.

مواد شیمیایی معدنی چیست؟

وجه مشترک ترکیبات مواد شیمیایی آلی عنصر کربن می باشد و به آسانی می توان در این دسته این عنصر را پیدا کرد. در ترکیبات شیمیایی معدنی عناصر باقیمانده در لیست تناوبی وجود دارد. در ترکیبات مواد معدنی، کربن نیز وجود دارد.

مواد شیمیایی خوراکی چیست؟

همانگونه که از اسم آن پیداست، مواد شیمیایی خوراکی موادی هستند که در صنایع محصولات خوراکی به کار می روند. مواد شیمیایی خوراکی هیچ زیان و ضرری برای بدن انسان ندارند. این مواد می توانند از فاسد شدن مواد غذایی جلوگیری کنند و نقش بسیار مهمی در صنایع محصولات غذایی دارند.

مواد شیمیایی خوراکی

مواد شیمیایی آزمایشگاهی چیست؟

در آزمایشگاه ها برای مصارف پژوهشی و تحقیقاتی از مواد شیمیایی آزمایشگاهی استفاده می کنند. فرمول و ساختار مواد آزمایشگاهی در خود یک ماهیت صنعتی و خوراکی دارند ولی با خلوص بیشتر. یکی از مهم ترین مواد در آزمایشگاه ها مواد شیمیایی آزمایشگاهی هستند و بسیار مورد استفاده قرار می گیرند.

قابل ذکر است ، شرکت کیان شیمی فردوس، اقدام به فروش مواد شیمایی بصورت آنلاین نیز می نماید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.